مشخصات فنی پالپینگ(نما)

پالپینگ تشکیل شده از چیپس سرامیکی ، پودر گرانیت ، رزین های اکریلیک ساختمانی ، پیگمنت های Anti UV روان کننده و سایر آراینده ها و افزودنیها. این پوشش از همان ابتدای ورود به بازار توجه بسیاری از دست اندرکاران ساختمانی را به خود جلب نموده و از عواملی که باعث این اقبال عمومی گردیده  عبارت است از:

ویژگی های پالپینگ نما

 1. با توجه به اینکه پالپینگ توسط پیستوله بر روی نمای بیرونی و همچنین داخلی ساختمان پاشیده می شود سرعت اجرای بسیار بالایی داشته و بسیاری از نقاشان ساختمانی به راحتی قادر به اجرا ی این پوشش می باشد
 2. این پوشش جایگزین بسیار مناسبی برا ی سنگهای ساختمانی گران قیمت می باشد چرا که طرحهای گرانیتی آن همان جلوه سنگ گرانیت را در ساختمان داشته و با طرحهای فراوان و متنوع توانسته تا اندازه زیادی دست معماران را در انتخاب طرحهای گرانیتی و مطابق با هر سلیقه ای باز بگذارد.
 3. قیمت آن بسیار با صرفه تر از اجرای سنگهای گرانیتی می باشد.
 4. قابلیت شستشوی ۱۰۰% همانند سنگ را داراست.
 5. میتوان با ترکیب با سایر مصالح نما مانند کامپوزیت ، ابزار سیمانی ، شیشه های رفلکس ، … به ترکیبات بیشمار و زیبایی در امر نماسازی بیرون ساختمان رسید.
 6. به علت اینکه رزین های مصرف شده در داخل مواد پالپینگ همگی بر پایه رزین های اکریلیک آبی می باشد و هیچ گونه بو و حساسیت را هنگام اجرا بوجود نمی آورند و هیچگونه حلالهای تینری و یا ترکیبات نفتی در داخل آن به کار نرفته است به همین علت نگهداری و اجرای آن بسیار ایمن و بهداشتی می باشد.
 7. علاوه بر استفاده در پروژه های بزرگ و بلند مرتبه در ساختمان های کوچک و ویلایی و آپارتمانی می تواند مورد استفاده فراوان قرار گیرد چرا که وزن سبک آن بار مرده ساختمان را بین ۳۰-۴۰کیلو گرم بر متر مربع کاهش میدهد.
 8. بافت پالپینگ از پولکهای سرامیکی تشکیل شده است که هر کدام قابلیت انعکاس نور را دارا می باشد که این امر زمانی که نور خورشید به طور مستقیم به سطح وسیعی از ساختمان می تابد به طور چشمگیر و جذابی سطح کار را به رویت می رساند که این یکی دیگر از خواص منحصر فرد پالپینگ می باشد به همین علت زیر سازی پالپینگ باید با دقت خاص انجام گیرد  تا عیوب زیر سازی در زمان تابش نور برجسته نگردد.
 9. قابلیت انعطاف پالپینگ باعث می شود ترکهای موبین سطح زیر کار که لرزشهای کوچک ساختمانی بوجود می آید بعد از اجرا رویت نگردد.
 10.  این پوشش با توجه به استفاده از پیگمنتهای پلی اورتان مقاوم ترین رنگ در مقابل اشعه ماوراء بنفش میباشد که این موضوع جزء شاخص ترین مزیتهای این محصول میباشد.
 11. با توجه به اینکه کانی میکا از عایق ترین مواد در مقابل انتقال حرارت و الکتریسیته می باشد از این جهت می توان این نما را عایق ترین نمای اکریلیک جهان نامید.

 

پوششهای سلولزی پالپینگ داخلی ( رومالین سابق)

این پوشش ها که به دو شکل خمیری و خشک تولید میگردد جهت دکوراسیون داخلی کاربرد دارد که با ماله های تلقی اجرا میگردد
تشکیل شده از کاغذ و پارچه ی خرد شده و میکاهای کوتینگ شده با رنگ روغن و همچنین چسب های cmcو رزینهای اکریلیک در تولیدات خمیریست
این محصول با قیمت مناسب و کیفیت بالا از ابتدای تاسیس شرکت برنا تولید و به کل ایران عرضه میگردد

 

پالپکست

پالپکست همان پالپینگ میباشد با این تفاوت که علاوه بر استفاده از میکای کوتینگ شده با رنگهای پلی یورتان از سنگهای رنگی پودر شده از آن استفاده گردیده شده که تنها فرق آن با پالپینگ از نظر بصریست پالپکست نیمه براق و پالپینگ براق میباشد .همچنین پوشش پالپکست کمی بالاتر ودر نتیجه قیمت آن مقداری از پالپینگ پایین تراست.